Balkan Travel Logo

Bulgaristan Konsolosluğu Yetkili Acentası

Vize Sihirbazı

İtalya Turist Vizesi

Firmamız 2007 yılından bu yana turizm, vize, vatandaşlık, eğitim danışmanlığı konusunda hizmet vermektedir ve alanında en önde gelen kuruluşlar arasında yer almaktadır. Her geçen yıl tecrübemiz artmış ve hizmet ağımız genişlemiştir.

İtalya turistik vizesi için gerekli olan evraklar arasında kişisel, finansal ve mesleki evraklar yer almaktadır. Bu evraklar başvuru durumuna göre değişiklik göstermektedir.

İtalya Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kişisel evrak olarak pasaport, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf ulaşım, konaklama bilet dokümanları veya rezervasyonları, İtalya vize başvuru formu, pasaportta vize işlenmiş sayfaların fotokopisi gerekmektedir. 

Finansal evrak olarak banka hesap dökümü, tapu, araç ruhsatı gerekmektedir.  

Mesleki evraklar olarak çalışan, işveren, çiftçi, şoför, devlet memuru gibi farklı meslek gruplarına göre değişkenlik gösteren evraklar vardır.

Ek Belgeler

İtalya turistik vizesi için gerekli ek belgeleri Balkan Travel ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

İtalya Turist Vizesi İçin Genel Bilgiler

İtalya turistik vize işlemlerinde gereken evraklar, seyahat nedeniniz hakkında bilgi vermek amacıyla istenmektedir. Meslek nedeniyle istenen belgeler çalıştığınız iş yerini referans alarak hazırlanmalıdır.

İtalya Turist Vizesi Nereden Alınır ?

İtalya Schengen vize başvuruları direkt olarak İtalyan Konsolosluğu’na gerçekleştirilmez. Başvuru merkezleri veya akredite seyahat acenteleri üzerinde başvuru yapılmaktadır. Vize başvuru evraklarının güncel tarihli olması gerekmektedir. Eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmez.

İtalya Turist Vizesi Ücreti

İtalya tursitik vize ücreti 120 Euro’dur.

Balkan Travel Aracılığıyla İtalya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Bünyemizdeki deneyimli çalışan kadromuz ile İtalya turistik vizenizi en hızlı şekilde almanıza yardımcı olmaktayız. Gerekli olan evrak listesine Balkan Travel aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca İtalya vizesi hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgiye de danışmanlarımız ile irtibata geçerek ulaşmanız mümkün.

İtalya Turist Vizesi Müracaatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İtalya tursitik vize başvuru işlemlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanması vize alımı için garanti anlamına gelmez. Başvuru için karar alma yetkisi İtalya Konsolosluğu’ndadır.

Diğer yandan İtalya vize başvurularında bölge sınırlaması vardır. Başvuru sahibi ikamet ettiği şehre hizmet veren ilgili İtalya vize başvuru merkezine müracaat etmelidir. Konu ile ilgili daha detaylı bilgiye Balkan Travel aracılığı ile ulaşmanız mümkündür.


İtalya Turist Vizesine Hemen Başvur

Sorunuz mu var?

Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. SORU SOR