Balkan Travel Logo

Bulgaristan Konsolosluğu Yetkili Acentası

Vize Sihirbazı

İtalya Ticari Vizesi

Firmamız 2007 yılından bu yana turizm, vize, vatandaşlık, eğitim danışmanlığı konusunda hizmet vermektedir ve alanında en önde gelen kuruluşlar arasında yer almaktadır. Her geçen yıl tecrübemiz artmış ve hizmet ağımız genişlemiştir.

İtalya ticari vizesi için gerekli olan evraklar arasında kişisel, finansal ve mesleki evraklar yer almaktadır. Bu evraklar başvuru durumuna göre değişiklik göstermektedir.

İtalya Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Kişisel evrak olarak pasaport, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, ulaşım, konaklama bilet dokümanları veya rezervasyonları, İtalya vize başvuru formu, pasaportta vize işlenmiş sayfaların fotokopisi gerekmektedir.
  • Finansal evrak olarak banka hesap dökümü, tapu, araç ruhsatı gerekmektedir.
  • Mesleki evrak olarak çalışan, işveren, çiftçi, serbest meslek sahibi, şoför, devlet memuru gibi farklı meslek gruplarına göre temin edilmesi gereken evraklar söz konusudur.

Ek Belgeler

 

Şirket Çalışanları İçin Vize Başvuru Evrakları

İngilizce yazılmış şirket yazısı (Şirket yetkilisi tarafından antetli kağıda ve konsolosluğa hitaben yazılmalı. Başvuru sahibinin şirketteki görevi, maaşı, şirkette görev aldığı süre, seyahat tarihleri, amacı ve geri dönüş taahhüttü belirtilmeli. Belgenin kaşe ve ıslak imzalı bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Ayrıca SGK işe giriş bildirgesi, 4 A detaylı hizmet dökümü, son 3 aylık, ıslak imza ve kaşeli maaş bordroları hazırlanmalıdır.

Şirket Sahipleri İçin Vize Başvuru Evrakları

İngilizce Vize talep dilekçesi – Orijinal belge. (Şirketin antetli kağıdına konsolosluğa hitaben yazılmalı. İçeriğinde seyahat tarihleri, amacı, geri dönüş taahhüdüne yer verilmeli. Belgenin kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde hazırlanması gerekmektedir. Ayrıca 4B detaylı hizmet dökümü ya da BAĞ-KUR ödeme dökümü de gerekmektedir.

İtalya Ticari Vizesi İçin Genel Bilgiler

İtalya Konsolosluğu, vize başvurularını genel olarak 3 ile 15 iş günü arasında neticelendirmektedir. Bu süre konsolosluk çalışma programına göre değişebilir. Konsolosluğun yoğunluğu ve tatil günleri de bu süreyi etkilemektedir.

İtalya Ticari Vizesi Nereden Alınır ?

İtalya Schengen vize başvuruları direkt konsolosluğa gerçekleştirilmez. Vize işlem başvuruları başvuru merkezleri ya da akredite seyahat acenteleri üzerinden yapılır. Eksik ve yanlış evraklarla yapılan vize başvuruları kabul edilmez.

Balkan Travel Aracılığıyla İtalya Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Bünyemizdeki deneyimli çalışan kadromuz ile İtalya ticari vizenizi en hızlı şekilde almanıza yardımcı olmaktayız. Gerekli olan evrak listesine Balkan Travel aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca İtalya vizesi hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgiye de danışmanlarımız ile irtibata geçerek ulaşmanız mümkün.

İtalya Ticari Vizesi Müracaatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İtalya vize başvurularında bölge sınırlaması vardır. Başvuru sahibi ikamet ettiği şehre hizmet veren ilgili İtalya vize başvuru merkezine müracaat etmelidir. Konu ile ilgili daha detaylı bilgiye Balkan Travel aracılığı ile ulaşmanız mümkündür.


İtalya Ticari Vizesine Hemen Başvur

Sorunuz mu var?

Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. SORU SOR