Balkan Travel Logo

Bulgaristan Konsolosluğu Yetkili Acentası

Vize Sihirbazı

İtalya Eğitim Vizesi

Firmamız 2007 yılından bu yana turizm, vize, vatandaşlık, eğitim danışmanlığı konusunda hizmet vermektedir ve alanında en önde gelen kuruluşlar arasında yer almaktadır. Her geçen yıl tecrübemiz artmış ve hizmet ağımız genişlemiştir.

Türk öğrenciler özellikle üniversite ve yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile iş birliği yapmalarını teşvik etmeye yönelten bir AB programı olan Erasmus için İtalya’ya gitmeyi tercih etmektedir.

İtalya Eğitim Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli pasaport.
  • Güncel, imza ve kaşeli öğrenci belgesi.
  • 35x45 ölçülerinde, beyaz fon arkalı, güncel 2 adet biometrik fotoğraf.
  • Kimlik fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
  • Muvafakatname (Kişi 18 yaşından küçük olması halinde, anne, baba imzalı, orjinal belge)
  • Öğrencinin başvurusunu gerçekleştirdiği okuldan aldığı kayıt kabul belgesi.

Ek Belgeler

 

Mesleki Evraklar

Çalışan, işveren, çiftçi, serbest meslek sahibi, şoför, devlet memuru gibi farklı meslek gruplarına göre temin edilmesi gereken evraklar söz konusudur.

Ek Evraklar

Schengen vize başvuruları için yapılması zorunlu seyahat sağlık sigortası, ulaşım, konaklama rezervasyonları gibi evraklar gerekmektedir.

 

Erasmus Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 

Kişisel Evraklar

Pasaport, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, ulaşım, konaklama bilet dokümanları ya da rezervasyonları, Slovenya vize başvuru formu, pasaportta vize işlenmiş sayfaların fotokopisi gerekmektedir.

Finansal Evraklar

Banka hesap dökümü, tapu, araç ruhsatı gerekmektedir.

 

İtalya Eğitim Vizesi İçin Genel Bilgiler

İtalya Erasmus Vizesi için gerekli olan evraklar kişisel, finansal ve mesleki evraklardan oluşmaktadır. Kişisel evrakları her başvuru sahibinin şahsen hazırlaması gerekmektedir. Mesleki evraklar da her meslek grubuna göre farklılık gösterir.

İtalya Eğitim Vizesi Nereden Alınır ?

Erasmus'ta öğrencinin toplam not ortalaması dikkate alınmaktadır. Başvuruların Erasmus kapsamında bulunan yüksek öğrenim kurumuna yapılması gerekmektedir. Öğrencinin eğitim gördüğü üniversitenin ve gideceği üniversitenin Erasmus kapsamında olması önemlidir. Diğer yandan her üniversite Erasmus başvuru, seçim ve sınav tarihlerini kendi belirler. Türkiye’deki yüksek öğrenim kurumu Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın kriterlerine göre öğrenci seçmesini yapar ve başvuruları kabul eder. İtalya eğitim vizesi ile ilgili her türlü detaylı bilgiye Balkan Travel aracılığı ile ulaşmanız mümkündür.

İtalya Eğitim Vizesi Ücreti

İtalya Erasmus vize ücreti 250 Euro’dur.

Balkan Travel Aracılığıyla İtalya Eğitim Vizesi Nasıl Alınır?

Bünyemizdeki deneyimli çalışan kadromuz ile İtalya eğitim vizenizi en hızlı şekilde almanıza yardımcı olmaktayız. Gerekli olan evrak listesine Balkan Travel aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca İtalya vizesi hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgiye de danışmanlarımız ile irtibata geçerek ulaşmanız mümkün.

İtalya Eğitim Vizesi Müracaatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İtalya Erasmus kapsamında öğrenciler 3 ile 12 ay arası öğrenci programından yararlanabilirler. Bu süre daha sonradan gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesi doğrultusunda resmi kurumlar aracılığı ile uzatılabilir.


İtalya Eğitim Vizesine Hemen Başvur

Sorunuz mu var?

Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. SORU SOR