Balkan Travel Logo

Bulgaristan Konsolosluğu Yetkili Acentası

Vize Sihirbazı

İtalya Özel Vize

Firmamız 2007 yılından bu yana turizm, vize, vatandaşlık, eğitim danışmanlığı konusunda hizmet vermektedir ve alanında en önde gelen kuruluşlar arasında yer almaktadır. Her geçen yıl tecrübemiz artmış ve hizmet ağımız genişlemiştir.

İtalya özel vizesi (aile, arkadaş, akraba ziyareti vizesi) için kişisel, finansal ve mesleki evraklar gerekmektedir. Başvuru sahibi kişisel evrakları kendisi hazırlar. Mesleki evraklar da her meslek grubuna göre farklılık gösterir.

İtalya Özel Vize İçin Gerekli Evraklar

Kişisel evraklar:

  • Pasaport.
  • Kimlik fotokopisi.
  • Biyometrik fotoğraf.
  • Seyahat sağlık sigortası.
  • Ulaşım, konaklama bilet dokümanları ya da rezervasyonları.
  • İtalya vizesi başvuru formu.
  • Pasaportta vize işlenmiş sayfaların fotokopisi.


Finansal evraklar:

  • Banka hesap dökümü.
  • Tapu, araç ruhsatı.

Ek Belgeler

 

Mesleki Evraklar

Çalışan, işveren, çiftçi, serbest meslek sahibi, şoför, devlet memuru gibi farklı meslek gruplarına göre temin edilmesi gereken evraklar vardır. Gerekli evraklar hakkında detaylı bilgiye Balkan Travel aracılığı ile ulaşmanız mümkündür.

 

İtalya Özel Vize İçin Genel Bilgiler

İtalya’ya akraba, aile ya da arkadaş ziyareti için gitmeyi planlayan vize başvuru sahibi 18 yaşından küçükse kişi tarafından doldurulacak İtalya Schengen vize başvuru formunun imza bölümünün ebeveynler tarafından imzalanması gerekmektedir.

İtalya Özel Vize Nereden Alınır ?

İtalya Schengen vize başvuruları direkt olarak İtalya Konsolosluğu’na gerçekleştirilmez. Başvuru merkezleri ya da akredite seyahat acenteleri üzerinde başvuru hizmeti almak mümkündür. İtalya vize başvuruları hakkında verilecek kararlar İtalya Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Ayrıca İtalya için vize başvurusunda bölge sınırlaması söz konusudur. Başvuran kişinin ikamet ettiği şehre hizmet veren ilgili İtalya Vize başvuru merkezine müracaat etmesi gerekmektedir. Diğer yandan konsolosluk ve büyükelçilik İtalya vize başvurularını akredite vize ve seyahat acenteleri üzerinden kabul eder.

Balkan Travel Aracılığıyla İtalya Özel Vize Nasıl Alınır?

Bünyemizdeki deneyimli çalışan kadromuz ile İtalya özel vizenizi en hızlı şekilde almanıza yardımcı olmaktayız. Gerekli olan evrak listesine Balkan Travel aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca İtalya vizesi hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgiye de danışmanlarımız ile irtibata geçerek ulaşmanız mümkün.

İtalya Özel Vize Müracaatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İtalya’ya özel ziyarette (aile, akraba ya da arkadaş) bulunacak kişilerin vize için İtalya’daki yakınlarından davetiye almaları gerekmektedir. Davetiye hazır bir formattadır ve davet eden kişi tarafından davet edilen kişinin ne kadar süre İtalya’da kalacağını belirtmelidir. Ayrıca ülkedeki ikamet adresinin de davetiyede bulunması gerekmektedir. Davet eden kişi İtalya’da yaşayan T.C. asıllı biriyse oturma izni belgesi ya da vatandaş ise kimlik belgesinin fotokopisi, İtalya özel vize evrakları arasında olmalıdır. Diğer yandan davetiye, davet eden kişinin ikamet ettiği şehirdeki belediye tarafından imzalı olmalı ya da İtalya’daki yabancılar şubesinden imzalı ve onaylı olmalıdır.


İtalya Özel Vizene Hemen Başvur

Sorunuz mu var?

Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. SORU SOR